Jak vybrat přezůvky pro děti

Nejen s přicházejícím školním rokem mnoho z nás řeší, jaké přezůvky pořídit – Holčičkám růžovou, synovi s autíčkem
… jak vybrat přezůvky pro děti a proč se zaměřit i na jiné aspekty než je vzhled obuvi?

Ve školní obuvi stráví vaše děti až čtvrtinu dne, dospělí v té pracovní ještě o dost déle. Obuv, kterou nosíte větší část dne by měla zajišťovat dostatečné pohodlí a podporovat správný postoj a postavení chodidla.

DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI PŘEZŮVEK

Pro zdravý vývoj dětského chodidla je správný výběr obuvi velmi důležitý. Podle lékařských studií se téměř 98% dětí rodí se zdravými nohami, ale už třetina prvňáčků trpí vadou nebo deformitou chodidla. Velký podíl na této skutečnosti má právě obouvání. Nevhodně zvolená nebo nepadnoucí obuv může dítěti způsobit trvalé poškození chodidla.

Jak vybrat vhodné přezůvky a na co se zaměřit při výběru dětských přezůvek?

R
Neklouzavá podešev

Dostatečně odolná ale lehká a pružná podrážka s protiskluzovou úpravou pro bezpečnou chůzi a dovádění.

R
Anatomická stélka

Anatomická stélka ze savých materiálů pro odvod potu a správné postavení chodidla.

R
Nastavitelné zapínání

Nastavitelné zapínání pro přesné nastavení šířky, pevnou fixaci nohy i snadné obouvání.

R
Kvalitní prodyšné materiály

Prodyšné materiály použité na svršku zajistí, aby noha zůstala v suchu i při pohybu. Aby se chodidla nadměrně nepotila, je vhodné volit obuv z textilu a přírodních materiálů, nikoliv syntetickou. 

R
Pevný opatek

Především pro nejmenší děti (do 4 let) je důležitý pro ochranu i postavení paty ve správné poloze.

R
Nízká hmotnost

Nízká hmotnost je často opomíjenou vlastností. Je důležitá především pro pohodlí při dětských hrách. 

R
Rovná podrážka

Podrážka obuvi pro děti by měla mít ideálně rovnou podešev, pro botičky s podpatkem není dětské chodidlo dostatečně zpevněné. 

R
Oblá špička

Dětské prstíky potřebují prostor, aby se mohli správně vyvíjet, přezůvky by proto měli mít kulatou špičku poskytující dostatek místa pro prsty.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

Neméně důležité je zvolit vhodnou velikost. Obuv by nikdy neměla tlačit a zároveň není vhodné kupovat přezůvky o číslo nebo dvě větší. Nevhodně zvolená velikost může způsobovat zdravotní problémy. Vhodnou délku obuvi si můžete snadno ověřit pomocí naší šablonky.

Při výběru obuvi dbejte mimo jiné na to, aby byl zachovaný minimální nadměrek obuvi, tedy volný prostor od nejdelšího prstu nohy po špičku boty. U dětí se doporučuje nadměrek 0,75-1,5 cm. Vhodnou velikost bačkůrek PEON® si můžete snadno ověřit. Změřte chodidlo, nebo vytiskněte šablonku a přiložte nejlépe levé dětské chodidlo na šablonku. Postavte dítě bosou nohou na šablonku, dítě musí došlápnout plnou vahou s nataženými prsty. Platná velikost je první nezakryté číslo při pohledu shora. Tento údaj je pouze orientační, nezapomeňte obuv dítěti vyzkoušet.

NĚKOLIK TIPŮ NA ZÁVĚR

R
Účel obuvi

Před koupí si uvědomte, k čemu budete boty používat. Bota není univerzální na každou příležitost! Do tělocviku vybírejte boty s protiskluzovou podešví a svrškem, který pevně sedí na noze. Na celodenní nošení ve školce a škole zase dobře odvětranou lehkou obuv, která se snadno nazouvá.

R
Boty musí sedět

Boty, ve které bude dítě trávit většinu dne musí hezky sedět. Před nošením pořádně vyzkoušejte obě boty, nechte v nich dítě projít a zkontrolujte, zda nedřou nebo netlačí švy a zapínání. Ověřte dostatečný prostor pro nárt a prostor pro prsty. Obuv koupenou na eshopu zkoušejte na koberci, pokud dítěti nepadne můžete ji vrátit nebo vyměnit.

R
Nespoléhejte na číslování

Při výběru na eshopu ale i v prodejně obuvi nespoléhejte na běžné číslování obuvi, každý výrobce může mít délku stélky jinou. Ideální je přeměřit dítěti chodidlo a orientovat se podle mondo rozměrů stélky.

R
Délka musí sedět

Zatímco šířka obuvi se dá často nastavit a přizpůsobit, do délky se obuv rozhodně nenatáhne. Dbejte na to, aby v botě zůstal ve špici nadměrek alespoň 0,5 cm. Pokud boty ve špičce tlačí vytváří se nepříjemné otlaky a může dojít k deformaci prstů. Naopak i příliš velká obuv může způsobit značné potíže, nadměrek ve špici by nikdy neměl být větší než 1,2 cm. 

R
Odpoledne je noha větší

Boty je vhodnější zkoušet odpoledne. I dětská nožička přes den mění svůj objem (může natékat). Pokud nakupujete ráno, vezměte si na zkoušení silnější ponožku. Mohlo by se stát, že Vás budou boty které Vám byly přesně později tlačit.

Vyzkoušejte přezůvky od Peonu

Přezůvky se značkou Peon® Peon®KIDS pečlivě vybíráme tak, aby splňovali všechny tyto parametry. Dbáme na pohodlí a zdravý růst dětského chodidla.

Přezůvky Peon® jsou navrženy ve spolupráci s ortopedy s nejvyšší péčí a odborností, vyrobeny z kvalitních přírodních a zdravotně nezávadných materiálů. Dětské přezůvky Peon® splňují certifikaci kožedělného průmyslu Zdravá stopa nebo odpovídají atestu institutu pro testování a certifikace jako Lehká otevřená pracovní a přezůvková obuv a splňují normu ČSN EN ISO-20347 na zdravotní nezávadnost.

 

Certifikované dětské přezůvky

Přezůvková dětská obuv Peon® je navržena ve spolupráci s ortopedy s
nejvyšší péčí a odborností.

Zdravotní korkové nazouváky

Na rozdíl od většiny konkurence nepoužíváme korky s příměsí dřeva. Díky tomu je obuv lehčí, pružnější a má delší životnost.

Nová kolekce dětských přezůvek

Prohlédněte si novou kolekci dětských přezůvek PEON pro sezónu 2021.

newsletter

AKCE, NOVINKY, SLEVY, SOUTĚŽE

Přihlaste se k odběru a získejte přístup k exkluzivním nabídkám, akcím, novinkám, článkům, soutěžím a spousty dalšího. Emaily zasíláme maximálně jedenkrát týdně na Vámi zvolenou emailovou adresu, z odběru newsletteru se můžete kdykoli odhlásit.

Sdílet
Váš košík