Zdravotní obuv pro styl a pohodlí.
Ve školní obuvi stráví vaše děti až čtvrtinu dne, dospělí v té pracovní ještě o dost déle. Obuv, kterou nosíte větší část dne by měla zajišťovat dostatečné pohodlí a podporovat správný postoj a postavení chodidla.
Pro zdravý vývoj dětského chodidla je správný výběr obuvi velmi důležitý. Podle lékařských studií se téměř 98 % dětí rodí se zdravými nohami, ale už třetina prvňáčků trpí vadou nebo deformitou chodidla. Velký podíl na této skutečnosti má právě obouvání. Nevhodně zvolená nebo nepadnoucí obuv může dítěti způsobit trvalé poškození chodidla.

S přicházejícím školním rokem mnoho z Vás řeší jaké přezůvky pořídit – Holčičkám růžovou, synovi s autíčkem … proč se ale zaměřit i na jiné aspekty než je vzhled obuvi?

Obujte je zdravě !

Pro zdravou obuv je typické pohodlí a podpora nohy díky dostatečné šířce, použití přírodních materiálů a ortopedických prvků. Nošení takovéto obuvi prospívá zdraví, podpírá klenby chodidla a podporuje správnou fyziologickou stabilitu.

Na co je tedy dobré dbát při výběru přezůvek?

Přírodní a nezávadné materiály

Výběr materiálů je velmi důležitý, obuv by měla být především nezávadná, pokud možno se stélkou z přírodní kůže, která snižuje potivost chodidla. Obuv vyrobená z přírodních materiálů se snadno přizpůsobí chodidlu, snižuje nadměrnou potivost nohy a tím udržuje správné klima chodidla.

Funkční podešev

Podešev školních přezůvek musí být dostatečně odolná ale pružná, vyrobená z lehkých materiálů. Vhodná podešev napomáhá tlumit otřesy a rázy při chůzi. Podešev do školy by navíc měla mít zvýšenou odolnost proti uklouznutí.

Ortopedické prvky

Stélka obuvi by měla být pevná a přitom měkká. Ortopedické prvky stélky podporují nožní klenbu a zajišťují zdravé postavení, kopírují přirozený tvar chodidla  a poskytují noze fyziologickou stabilitu.

Pohodlné nošení

Obuv, ve které Vaše dítě tráví každý den, by měla být především pohodlná a vzdušná. Vybírejte boty na přezku, gumičku či suchý zip, které lze přizpůsobit chodidlu. Dostatečná šířka obuvi, měkčená stélka a možnost přizpůsobení noze uživatele zajistí vyšší komfort při nošení.

Potvrzení kvality

Přezůvky Peon® jsou navrženy ve spolupráci s ortopedy a předními odborníky na obouvání, což dokazují certifikáty a atestace jako například “zdravá stopa” u dětské obuvi nebo atestace institutu pro testování a certifikace ITC. Navíc splňují podmínky zdravotní nezávadnosti.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

Neméně důležité je zvolit vhodnou velikost. Obuv by nikdy neměla tlačit a zároveň není vhodné kupovat přezůvky o číslo nebo dvě větší. Nevhodně zvolená velikost může způsobovat zdravotní problémy. Vhodnou délku obuvi si můžete snadno ověřit pomocí naší šablonky.

Při výběru obuvi dbejte mimo jiné na to, aby byl zachovaný minimální nadměrek obuvi, tedy volný prostor od nejdelšího prstu nohy po špičku boty. U dětí se doporučuje nadměrek 0,75-1,5 cm. Vhodnou velikost bačkůrek PEON® si můžete snadno ověřit. Změřte chodidlo, nebo vytiskněte šablonku a přiložte nejlépe levé dětské chodidlo na šablonku. Postavte dítě bosou nohou na šablonku, dítě musí došlápnout plnou vahou s nataženými prsty. Platná velikost je první nezakryté číslo při pohledu shora. Tento údaj je pouze orientační, nezapomeňte obuv dítěti vyzkoušet.

NĚKOLIK TIPŮ NA ZÁVĚR

  1. před koupí obuvi si uvědomte, k čemu chcete obuv používat. Dítěti do tělocviku koupíte jinou obuv než do třídy. Do kanceláře potřebujete jiné boty než do montážní haly.
  2. obuv, ve které budete Vy nebo Vaše děti trávit dlouhou část dne by měla dobře sedět. Nesmí být volná a nesmí tlačit. Před nošením pořádně vyzkoušejte vždy obě boty a projděte se v nich. Pokud nakupujete na eshopu, zkoušejte boty na koberci. Pokud nepadnou, můžete je vrátit.
  3. Do šířky se většina přezůvek dá přizpůsobit nebo se vytvaruje sama, do délky se ale žádná bota nenatáhne – podešev se nepřizpůsobí. Dbejte na to, aby Vám uvnitř obuvi vždy zůstal nadměrek 0,5 – 1 cm.
  4. Dětské přezůvky by nikdy neměli tlačit a naopak nesmí být větší o více než 1,2 cm. Dětské chodidlo stále roste a nevhodnou obuví můžete způsobit vady chodidla.
  5. při výběru na eshopu nespoléhejte na běžné číslování, každý výrobce může mít délku stélek jinou. Ideální je přeměřit chodidlo dítěte a orientovat se podle mondo rozměrů.
  6. boty je vhodnější zkoušet odpoledne kdy je chodidlo nejširší (noha přes den mění objem) nebo použít ke zkoušení silnější ponožku. Mohlo by se Vám stát, že Vás budou boty které Vám byly přesně později tlačit.

Přezůvky se značkou Peon®

Přezůvky se značkou Peon® Peon®KIDS pečlivě vybíráme tak, aby splňovali všechny tyto parametry. Dbáme na pohodlí a zdravý růst chodidla. Nabízíme atestovanou ortopedickou obuv a certifikované dětské přezůvky.

Zdravá stopa

Dětská přezůvková obuv  Peon® je navržena ve spolupráci s ortopedy s nejvyšší péčí a odborností. Podešve jsou vyrobeny z přírodních materiálů, které dělají obuv velmi lehkou a měkkou. Anatomický tvar a přírodní materiály produktů Peon® Vám garantují zdravý vývoj dětského chodidla.

Certifikát ústavu kožedělného průmyslu ZDRAVÁ STOPA v Lodži je důkazem vysoké kvality a profesionální konstrukce dětské obuvi.

Atestace ITC

Ortopedickou korkovou obuv nabízíme s klasickou rovnou či klínovou podešví. K výrobě používáme přírodní 100% přírodní useň, kovové přezky a prvotřídní korek .
Obuv prochází pečlivou atestací na institutu pro testování a certifikaci s mezinárodní akreditací ITC jako Lehká otevřená pracovní obuv a splňuje požadavky na zdravotní nezávadnost dle normy ČSN EN ISO-20347.

Otevřenou lehkou pracovní obuv Peon® vyrábíme ručně v České republice.

Váš košík