Zdravotní obuv pro styl a pohodlí.

jak vybrat přezůvky pro děti

OBUJTE JE ZDRAVĚ!

Nejen s přicházejícím školním rokem mnoho z nás řeší, jaké přezůvky pořídit – Holčičkám růžovou, synovi s autíčkem … jak vybrat přezůvky pro děti a proč se zaměřit i na jiné aspekty než je vzhled obuvi?

Ve školní obuvi stráví vaše děti až čtvrtinu dne, dospělí v té pracovní ještě o dost déle. Obuv, kterou nosíte větší část dne by měla zajišťovat dostatečné pohodlí a podporovat správný postoj a postavení chodidla.
Pro zdravý vývoj dětského chodidla je správný výběr obuvi velmi důležitý. Podle lékařských studií se téměř 98 % dětí rodí se zdravými nohami, ale už třetina prvňáčků trpí vadou nebo deformitou chodidla. Velký podíl na této skutečnosti má právě obouvání. Nevhodně zvolená nebo nepadnoucí obuv může dítěti způsobit trvalé poškození chodidla.

DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI PŘEZŮVEK

Pro zdravou obuv je typické pohodlí a podpora nohy díky dostatečné šířce, použití přírodních materiálů a ortopedických prvků. Nošení takovéto obuvi prospívá zdraví, podpírá klenby chodidla a podporuje správnou fyziologickou stabilitu.

Jak vybrat přezůvky? Na co se zaměřit a na co nezapomenout?

R
Neklouzavá podešev

Dostatečně odolná ale lehká a pružná podrážka s protiskluzovou úpravou pro bezpečnou chůzi a dovádění.

R
Anatomická stélka

Anatomická stélka ze savých materiálů pro odvod potu a správné postavení chodidla.

R
Nastavitelné zapínání

Nastavitelné zapínání pro přesné nastavení šířky, pevnou fixaci nohy i snadné obouvání.

R
Kvalitní prodyšné materiály

Prodyšné materiály použité na svršku zajistí, aby noha zůstala v suchu i při pohybu. Aby se chodidla nadměrně nepotila, je vhodné volit obuv z textilu a přírodních materiálů, nikoliv syntetickou. 

R
Pevný opatek

Především pro nejmenší děti (do 4 let) je důležitý pro ochranu i postavení paty ve správné poloze.

R
Nízká hmotnost

Nízká hmotnost je často opomíjenou vlastností. Je důležitá především pro pohodlí při dětských hrách. 

R
Rovná podrážka

Podrážka obuvi pro děti by měla mít ideálně rovnou podešev, pro botičky s podpatkem není dětské chodidlo dostatečně zpevněné. 

R
Oblá špička

Dětské prstíky potřebují prostor, aby se mohli správně vyvíjet, přezůvky by proto měli mít kulatou špičku poskytující dostatek místa pro prsty.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST

Neméně důležité je zvolit vhodnou velikost. Obuv by nikdy neměla tlačit a zároveň není vhodné kupovat přezůvky o číslo nebo dvě větší. Nevhodně zvolená velikost může způsobovat zdravotní problémy. Vhodnou délku obuvi si můžete snadno ověřit pomocí naší šablonky.

Při výběru obuvi dbejte mimo jiné na to, aby byl zachovaný minimální nadměrek obuvi, tedy volný prostor od nejdelšího prstu nohy po špičku boty. U dětí se doporučuje nadměrek 0,75-1,5 cm. Vhodnou velikost bačkůrek PEON® si můžete snadno ověřit. Změřte chodidlo, nebo vytiskněte šablonku a přiložte nejlépe levé dětské chodidlo na šablonku. Postavte dítě bosou nohou na šablonku, dítě musí došlápnout plnou vahou s nataženými prsty. Platná velikost je první nezakryté číslo při pohledu shora. Tento údaj je pouze orientační, nezapomeňte obuv dítěti vyzkoušet.

NĚKOLIK TIPŮ NA ZÁVĚR

  1. před koupí obuvi si uvědomte, k čemu chcete obuv používat. Dítěti do tělocviku koupíte jinou obuv než do třídy. Do kanceláře potřebujete jiné boty než do montážní haly.
  2. obuv, ve které budete Vy nebo Vaše děti trávit dlouhou část dne by měla dobře sedět. Nesmí být volná a nesmí tlačit. Před nošením pořádně vyzkoušejte vždy obě boty a projděte se v nich. Pokud nakupujete na eshopu, zkoušejte boty na koberci. Pokud nepadnou, můžete je vrátit.
  3. Do šířky se většina přezůvek dá přizpůsobit nebo se vytvaruje sama, do délky se ale žádná bota nenatáhne – podešev se nepřizpůsobí. Dbejte na to, aby Vám uvnitř obuvi vždy zůstal nadměrek 0,5 – 1 cm.
  4. Dětské přezůvky by nikdy neměli tlačit a naopak nesmí být větší o více než 1,2 cm. Dětské chodidlo stále roste a nevhodnou obuví můžete způsobit vady chodidla.
  5. při výběru na eshopu nespoléhejte na běžné číslování, každý výrobce může mít délku stélek jinou. Ideální je přeměřit chodidlo dítěte a orientovat se podle mondo rozměrů.
  6. boty je vhodnější zkoušet odpoledne kdy je chodidlo nejširší (noha přes den mění objem) nebo použít ke zkoušení silnější ponožku. Mohlo by se Vám stát, že Vás budou boty které Vám byly přesně později tlačit.

Přezůvky se značkou Peon®

Přezůvky se značkou Peon® Peon®KIDS pečlivě vybíráme tak, aby splňovali všechny tyto parametry. Dbáme na pohodlí a zdravý růst dětského chodidla. Přezůvky Peon® jsou navrženy ve spolupráci s ortopedy s nejvyšší péčí a odborností, vyrobeny z kvalitních přírodních a zdravotně nezávadných materiálů. Dětské přezůvky Peon® splňují certifikaci kožedělného průmyslu Zdravá stopa nebo odpovídají atestu institutu pro testování a certifikace jako Lehká otevřená pracovní a přezůvková obuv a splňují normu ČSN EN ISO-20347 na zdravotní nezávadnost.

 

newsletter

AKCE, NOVINKY, SLEVY, SOUTĚŽE

Přihlaste se k odběru a získejte přístup k exkluzivním nabídkám, akcím, novinkám, článkům, soutěžím a spousty dalšího. Emaily zasíláme maximálně jedenkrát týdně na Vámi zvolenou emailovou adresu, z odběru newsletteru se můžete kdykoli odhlásit.

Váš košík