JAK SE VYRÁBÍ BOTY PEON

Boty jsou každodenní součástí našeho života, doprovázejí nás doslova na každém kroku. Ve společnosti, v práci i doma. Většinu majitelů obuvi zajímá hlavně její vzhled, v lepším případě pohodlí a zdravotní aspekty. My Vás ale nechceme ohromit snímky z přehlídkového mola s nejnovějšími módními trendy, chtěli bychom Vás seznámit s naší Pravou českou botou Peon.

Pravé české boty Peon vznikají v malé obuvnické dílně v Lipníku nad Bečvou. Vyrábí se ručně, tradičním a poctivým způsobem. Výroba každého páru obuvi začíná výběrem kvalitních přírodních materiálů. Na svršky používáme přírodní kůže, ze kterých se pomocí šablon vysekávají horní díly obuvi. Podešve, podšívky i svršky, to všechno si připravujeme sami, jediným polotovarem v naší dílně jsou korkové mezipodešve, které si necháváme na zakázku vyrábět v české dílně.

Jak vznikají Pravé české boty

Každý pár naší obuvi Peon projde rukou minimálně pěti obuvníků, kdy se každý obuvník specializuje na část výrobního procesu. Obuvnický mistr Jiří N. osobně dohlíží na kvalitu a podílí se na výrobě každé boty Peon. „Výroba každé boty začíná výsekem svrchních dílů z kůže a dílů podšívek. Vše vysekáváme ručně, za pomoci šablon. Na každou velikost a model máme jiné šablony, aby boty seděly tak, jak mají. Po výseku se spojují svrchní kožené díly s podšívkou a putují k šicímu stroji, kde každý díl obšíváme. Na takto připravené díly se připevní kovové přezky a svršek boty se zkompletuje. “ říká Jiří N.

Poctivá ruční práce

Mezitím v dílně připravujeme podešve. Podešev korkové boty se skládá z mezipodešve z korku a latexu potažené přírodní kůží, tlumící vrstvy a výseku podešve z Evacu. Jeden díl musí perfektně padnout k druhému, vše se přikládá ručně. Jakmile díly podešve spojíme, zbývá jen obrousit a zarovnat hrany. Na takto připravené podešve pomocí šablon a obuvnického kopyta připevňujeme zkompletované svrchní díly a vše zalisujeme, aby se svršek a podešev perfektně spojili. „Řekl bych, že toto je ten nejdůležitější moment při výrobě, svršek musí být přiložen přesně na šablonu, aby hotové boty dobře seděli na noze.“ říká Jiří N. Nakonec hotové boty putují k výstupní kontrole, kde doladíme poslední detaily, zabalíme je do krabičky a připravíme na cestu přímo zákazníkům.

Za každou Pravou českou botou Peon stojí zlaté české ručičky, spousta trpělivosti, přesné precizní práce a v neposlední řadě láska k řemeslu. A přesně takové naše boty chceme mít. Kvalitní, poctivé a propracované.

newsletter

AKCE, NOVINKY, SLEVY, SOUTĚŽE

Přihlaste se k odběru a získejte přístup k exkluzivním nabídkám, akcím, novinkám, článkům, soutěžím a spousty dalšího. Emaily zasíláme maximálně jedenkrát týdně na Vámi zvolenou emailovou adresu, z odběru newsletteru se můžete kdykoli odhlásit.

Sdílet
Váš košík